druk z telefonu

Jak drukować z telefonu?

Coraz więcej z nas ma na swoich smartfonach ogromną ilość dokumentów, zdjęć czy innych plików, które chcemy zamienić w formę papierową. Smartfony stały się w ostatnim czasie „małymi komputerami”, które przechowują ogromną bazę danych i plików, które ich użytkownicy chcą mieć zawsze przy sobie. Bywa jednak tak, że dany dokument, zdjęcia czy plik musimy wydrukować.

I tu wiele osób ma wątpliwości – jak drukować z telefonu określone rzeczy? Czy można to zrobić samodzielnie? Czy warto też skorzystać z pomocy fachowców czyli np. profesjonalnych drukarni, które taką usługę oferują swoim klientom. Co warto wiedzieć na ten temat? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Jak drukować z telefonu samodzielnie?

Dużo drukarek, które wypuszczają na rynek producenci posiada w swoich opcjach Wi-Fi, co w znaczący sposób ułatwia podłączenie drukarki z innymi sprzętami. Wszystko może się odbyć tym sposobem bez udziały komputera. Jeżeli nasz smartfon i drukarka będą podłączone do tej samej sieci, wówczas wydrukowanie zdjęcia, tekstu lub innego pliku będzie banalnie proste, ponieważ na naszym smartfonie pojawi się funkcja „drukuj”. Natomiast jeżeli drukarka nie posiada Wi-Fi, wówczas do tej czynności trzeba wykorzystać komputera.

W tym przypadku trzeba skorzystać z usługi, którą oferuję wiele stron internetowych. Następni nasza drukarkę należy podłączyć z komputerem, a ten obowiązkowo musi mieć dostęp do sieci internetowej. Na komputerze dodajemy drukarkę, a na stronie internetowej połączymy się z drukarką oraz naszym smartfonem. Jak mamy wszystko podłączone, wybieramy zdjęcie lub tekst, który chcemy wydrukować, wyświetlamy menu z dostępnymi opcjami i wybieramy opcję „drukuj”.

Drukarnia

Wiele profesjonalnych i fachowych drukarni również posiada w swoich ofertach usługę – drukowania klientom dokumentów i zdjęć z ich telefonów. Wyposażone są one w specjalne sprzęty i urządzenia, które błyskawicznie są w stanie „połączyć” się z każdym telefonem komórkowym, by przelać na papier to co klient sobie życzy. Co ciekawe, klienci mogą drukować zwykłe dokumenty i zdjęcia, jak i rozmaite rzeczy na specjalnych formatach oraz bardzo dobrym jakościowo papierze. Z telefonu komórkowego można wydrukować plakat lub wizytówkę oraz stworzyć nawet nową, oryginalną i wyjątkową grafikę, która będzie idealną ozdobą do naszego domu.

Gdzie więc warto się udać, by skorzystać z takiej usługi? Najlepiej jest wybrać sprawdzone i fachowe miejsca, które posiadają nowoczesny technologicznie sprzęt oraz specjalistów, którzy chętnie pomagają klientom uraz udzielają wszelkich wskazówek co do danych wydruków. Takie fachowe drukarnie znajdują się w wielu dużych miastach, jak i co raz więcej działa także przez internet. Nawet online można połączyć się z danym miejscem, by skorzystać z różnego rodzaju usług. Zamawiamy określony wydruk i otrzymujemy go wybranym przez nas sposobem dostawy pod same drzwi.

Jak wynika z powyższego, drukowanie z telefonu wcale nie jest takim skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeżeli sami nie mamy odpowiedniego sprzętu oraz nie znamy się na nowościach technologicznych i nie radzimy sobie z rożnymi opcjami w naszych telefonów – warto w tym przypadku skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wiele drukarni oferuje tego typu usługi w bardzo korzystnych cenach. Dodatkowo klienci mogą sami zdecydować jak powinien wyglądać ich ostateczny wydruk. Mogą bowiem zamówić specjalną oprawę zdjęć lub dokumentów. Mogą także zmienić kolory lub nanieść drobne poprawki do określonych dokumentów.

Poprzedni

Jaki jest koszt wydrukowania ulotek?

Następne

Jak zrobić ulotkę? I czy w ogóle warto?

1 komentarz

  1. Bardzo fajny tekst, miło i szybko się czyta :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oparte na WordPress & Theme by Anders Norén