Zamierzasz wykonać ulotki, co za tym idzie zastanawiasz się ile tak naprawdę będzie ciebie kosztować, jednocześnie co wpływa na adekwatną co za tym idzie cenę? Pewnie, że wiele osób chce wiedzieć ile wyda na ulotki oraz co tak naprawdę powoduje, iż niejednokrotnie cena jest zróżnicowana za nie i od czego jest na swój sposób uzależniona?

Już na samym początku należy dodać, iż na koszt wydrukowanie ulotek ma wpływ przynajmniej kilka ważnych czynników o których należy pamiętać, mowa tutaj o jakości materiału. Duże znaczenie ma również sam nakład. Inaczej wygląda kwestia wyceny takiej ulotki w momencie gdy interesuje nas wykorzystanie obu lub jednej z jej stron,  oraz inne metody oraz sposoby ewentualnego uszlachetniania samego papieru.

Zwróćmy uwagę na rodzaj papieru

Rodzaj materiału, jaki można a nawet niekiedy należy wykorzystać do drukowania ulotek, odgrywa kluczową rolę gdy idzie o samą cenę, wiadomo tanie ulotki otrzymamy wyłącznie z cienkiego a droższe z grubszego papieru. Tutaj jednak pamiętajmy, iż taki papier cechuje się odpowiednimi właściwościami, zatem niekiedy złym rozwiązaniem jest oszczędzanie na wyborze tego droższe, najczęściej wybieramy papier zbliżony do klasycznej kartki którego gramatura wynosi 130 gram, mowa tutaj jednak o ulotkach pojedynczych.

Jeżeli idzie o składane, to dużo lepszym posunięciem jest wybranie gramatury która oscyluje wokół 250-300 gram, tutaj zyskujemy nie tylko odpowiedni efekt ale coś znacznie więcej. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać jeszcze cieńszą gramaturę niż wskazana na samym początku, jednak poniżej 130 gram raczej zyskamy jedynie niską cenę, a raczej nie efekt czy właściwości na którym nam zależy. Takie ulotki są niejednokrotnie mniej wytrzymałe, a nawet nie spełnią naszych oczekiwań więc zastanówmy się, czy kosztem niższej niekiedy niewiele ceny, warto się na nie decydować.

Interesuje nas wykonanie projektu ulotki?

W większości przypadków mało kiedy posiadamy przygotowany już wcześniej projekt ulotki, zatem co oczywiste jego wykonanie jest czymś co zamierzamy zlecić. Często firmy zajmujące się profesjonalnym wykonywaniem druku dla swoich potencjalnych klientów, gwarantują im i oferują takie rozwiązanie, z którego co zrozumiałe warto skorzystać. Zatem do kosztów znów tutaj dołączamy konieczność uwzględnienia cennika i wydatków związanych ze skorzystaniem z usług grafika, jaki zaoferuje nam kompleksowe w tym zakresie rozwiązanie.

Format oraz nakład ulotki

Kolejną kwestią, jaką w tej sytuacji należy poruszyć jest format ulotki, im ona większa tym może być co zrozumiałe droższa, zupełnie inaczej przebiega również wycena całego zlecenia w momencie gdy interesuje nas adekwatny co za tym idzie nakład. Nie jest żadną tajemnicą, iż najlepszym posunięciem jest również wybranie dużo większego nakładu, im więcej ulotek zdecydujemy się wykonać tym będą one znacznie tańsze, najlepiej przeanalizować konieczność zamówienia nawet 10 tysięcy sztuk.

Wzbogacenie ulotki

Wiele osób decyduje się na wzbogacenie, a nawet wręcz uszlachetnienie ulotki, gdyż tanie oraz wykonane z cienkiego papieru nie spełniają ich oczekiwań. Dlatego ciekawym sposobem na ich wykończenie czy urozmaicenie jest srebrzenie czy złocenie, niekiedy lakierowanie oraz foliowanie, wszystko to wpływa również na trwałość i znacznie większą trwałość takich ulotek. Jak najbardziej wykorzystanie takich dodatkowych rozwiązań, ma nie tylko sens lecz wpływa na sztywność ulotki reklamowej a nawet jej odporność na promienie słoneczne. Można więc powiedzieć, że w ten sposób wpływamy nie tylko na wygląd ale również jakość samej ulotki, i warto się zastanowić czy czegoś takiego aktualnie lub przypadkiem nie potrzebujemy.

Powyżej nawiązano do wielu kwestii oraz zagadnień, a także czynników jakie nijako regulują cenę ulotek w momencie gdy zamierzamy je zaprojektować, wykonać i wydrukować. Warto więc o tym pamiętać, w sytuacji gdy zamierzamy je zamówić a tym samym mieć pewność, iż będą one czymś na czym nam zależy i spełnią przy tym wszystkie niezbędne oczekiwania oraz wymagania.